Fiszkoteka
DIALOG szkoła języków obcych w Pabianicach oferuje kursy języka angielskiego dla dzieci, dorosłych, młodzieży, na wszystkich poziomach zaawansowania.
szkoła językowa Pabianice, angielski Pabianice, kursy angielskiego, nauka języka Pabianice, DIALOG szkoła języków obcych, angielski dla dzieci, angielski dla dorosłych, angielski dla młodzieży, angielski online, angielski dla początkujących, angielski egzaminy, angielski dla młodzieży, najlepsza szkoła językowa

Dialog.Fiszkoteka.pl

Twój smartfon wraz z naszą aplikacją to potężne narzędzie, które ułatwi i znacznie przyspieszy zapamiętywanie słownictwa. Uczniowie szkoły Dialog otrzymują bezpłatny dostęp do aplikacji wraz z odpowiednimi kursami. Aplikacja jest dostępna na smartfony, możesz uczyć się również w komputerze.

Jak zacząć

Po uruchomieniu aplikacji zobaczysz swoje kursy. Kurs składa się z lekcji, a lekcja to zestaw słówek. Ilość lekcji i słówek w twoim głównym kursie będzie ‘rosła’ odpowiednio do materiału przerabianego na zajęciach w Dialogu. Możesz mieć też kursy dodatkowe, uzupełniające. ☞ Dotknij okładki kursu ...

... po prawej stronie ekranu widzisz liczbę słówek przygotowanych do nauki na dziś. Słówka podzielone są na Nowe, Powtórki i Trudne (jeśli jesteś tu pierwszy raz, nie masz jeszcze Powtórek i Trudnych). Wejdź kolejno w każdy zestaw i ucz się zawartych w nich słówek. Od dziś staraj się to robić codziennie. Jeśli będziesz się uczyć regularnie po 10 minut dziennie, efekty będą bardzo dobre.

Jeśli widzisz ten ekran (Podsumowanie), kliknij 'Dalej'. ☂︎Wskazówka: Możesz wyłączyć ten widok suwakiem na samym dole, aby go pomijać i szybciej przechodzić do właściwej nauki.

Nauka

1. Widzisz polskie słowo lub zdanie. 2. Powiedz je po angielsku (najlepiej na głos). 3. Kliknij 'Pokaż odpowiedź'

4. Zobaczysz i usłyszysz odpowiedź. 5. Zaznacz czy wiedziałeś czy nie. Program będzie zapamiętywał co wiesz, a czego nie. 6. Możesz wielokrotnie odsłuchać dane słowo (klikając je). 7. Po zaznaczeniu (Wiem / Nie wiem), przejdziesz do następnego słówka. Przerób w ten sposób wszystkie Nowe słówka z lekcji. Potem wróć do Powtórek i Trudnych (lub wybierz inną lekcję) i zrób to samo. ☂︎ Bardzo ważne są Powtórki. Rób je regularnie, bo ilość słówek w nich będzie się szybko zwiększać. Przecież nie uczysz się, żeby potem zapomnieć 🥴

Jeśli nie chcesz widzieć kursów dodatkowych i skupić się na kursie podstawowym, możesz je ukryć lub usunąć. W widoku wszystkich kursów przesuń wybrany kurs w lewo i wybierz Ukryj lub Usuń. ☂︎Kursów zleconych przez szkołę nie można usunąć.

Aby ponownie zobaczyć ukryte wcześniej kursy, wejdź w „Ustawienia” (na dole ekranu), kliknij „Twoje ukryte kursy” i zaznacz „Wstecz” . Przywrócony kurs znów zobaczysz w swoich kursach.❗️Kursów usuniętych nie odzyskasz.

Audio

Bardzo użyteczną funkcją aplikacji jest możliwość odsłuchania calej listy słówek. Słuchanie nie ma wpływu na zaliczenie lekcji (program nie rejestruje co umiesz, a co nie). Ta funkcja przyda się, gdy np. jedziesz samochodem. Aby słuchać, kliknij AUDIO, potem wybierz „Nowe, Powtórki lub Trudne. ☂︎ Pamiętaj, że 'Audio' nie rejestruje efektów twojej nauki, potem należy lekcję przerobić jeszcze raz w trybie 'Wiem / Nie wiem'.

Usłyszysz kolejno wszystkie słówka z wybranego zakresu wraz z polskim tłumaczeniem. Możesz „zapętlić” nagranie – czyli słuchać zestawu „na okrągło”. 😇

Ustawienia aplikacji

Możesz dowolnie modyfikować ustawienia nauki. My sugerujemy niektóre z nich ustawić tak jak na zdjęciu🤓. Wejdź w 'Ustawienia' na dole ekranu

Ustawienia nauki

Gdy jesteś w trakcie nauki i masz już otwarte jakieś 'słówko', dotknij ikonkę ustawień u góry ekranu. Warto od czasu do czasu wybrać naukę 'w drugą stronę' ('Odpowiedź - Pytanie' czyli z angielskiego > na polski). Tutaj możesz też wybrać 'Losową kolejność' pojawiających się słówek`` oraz wyłączyć dźwięki (nie usłyszysz wymowy). Tutaj możesz zmienić tryb 'Wiem / Nie wiem' na inny np.: pisanie, przeglądanie, jeden z wielu (jednak w żadnym innym trybie program nie 'zaliczy' ci postępów).

Wybór lekcji do nauki

Jeśli nie uczyłeś się regularnie, a chciałbyś nauczyć się słówek tylko z konkretnej lekcji kursu, kliknij 'Lekcje' i wybierz żądaną lekcję. Do wyboru 'Lekcji' wejdziesz również, gdy zamiast okładki kursu klikniesz liczbę słówek przy kursie na ekranie startowym (zdj.2).

Przypominanie o nauce

Bądź systematyczny!

Naszym zdaniem warto włączyć przypomnienia o nauce, zawsze o tej samej godzinie⏰. Tę opcję włączysz w 'Ustawieniach', a codziennie o wybranej godzinie aplikacja przypomni ci o nauce.

Chcesz więcej?

Żaden problem! 🤓

Jeśli podoba ci się taka nauka i chciałbyś uczyć się jeszcze więcej... DIALOG ma w swojej Fiszkotece wiele kursów językowych i w wielu językach 🇨🇳🇨🇿🇫🇮🇫🇷🇪🇸🇳🇱🇩🇪🇳🇴🇵🇹🇷🇺🇸🇰🇸🇪🇺🇦🇬🇧🇮🇹